Rusya'da 14 Haziran-15 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 2018 FIFA Dünya Kupası'nın eleme grupları kura çekimi yarın yapılacak. Rusya Ligi ekiplerinden Zenit'in Brezilyalı forveti Hulk, Dünya Kupası kura çekimindeki asistanlık görevinden ani bir şekilde çe

HULK'TAN Irkçılığa Çok Sert Tepki

Rusya'da 14 Haziran-15 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 2018 FIFA Dünya Kupası'nın eleme grupları kura çekimi yarın yapılacak. Rusya Ligi ekiplerinden Zenit'in Brezilyalı forveti Hulk, Dünya Kupası kura çekimindeki asistanlık görevinden ani bir şekilde çekildi.Rus futbolunda ırkçılığın yaygınlaştığına ilişkin hafta başında açıklamalar yapan Hulk, 2018 FIFA Dünya Kupası elemeleri kura çekimine katılmayacak.
Hulk'un, Rus futbolunda ırkçılığın yaygınlaştığına ilişkin yaptığı değerlendirmelerin ardından kuraya katılamayacağını açıklaması ise dikkati çekti.

Brezilyalı futbolcu, hafta başında gazetecilere yaptığı açıklamada, Rus futbolunda ırkçılığın normal bir durum haline geldiğini vurgulayarak, "Rusya'daki neredeyse her maçta ırkçılık olayları yaşanıyor ama dünya bunu görmemeyi ve sessiz kalmayı tercih ediyor" ifadelerini kullanmıştı.

Yerel Haberler