Katalan ekibi Barcelona’dan yapılan açıklamada kulübün yıldız oyuncuları Andres İniesta ve Lionel Messi ile kısa süre zarfında yeniden sözleşme imzalanacağı duyuruldu.

Barcelona Taraftarına Sevindirici Haber

 

Katalan ekibi Barcelona’dan yapılan açıklamada kulübün yıldız oyuncuları Andres İniesta ve Lionel Messi ile kısa süre zarfında yeniden sözleşme imzalanacağı duyuruldu.

 

Kulübün transfer işlerinden sorumlu olan yöneticisi Robert Fernandez’in yaptığı açıklamada sözleşmeleri 2018 yılının Haziran ayında bitecek Lionel Messi ve Andres İniesta ile yakın zamanda nikah tazeleneceği belirtildi. Daha önce sezon sonuna değin kontrat yenileme hakkında görüşme yapmayacağını açıklayan kaptan İniesta’nın kararına saygılı yaklaştıklarını açıklayan Fernandez “İniesta bu kulübün çocuğu. Sezon bittiğinde oturup konuşacağız. Anlaşma sağlayacağımızdan şüphemiz yok” şeklinde konuştu.

 

En yüksek oran veren Betboo sitesi başta olmak üzere diğer tüm bahis siteleri olarak yüksek oran açılan Messi ve İniesta’nın sözleşmelerini kısa süre içinde yineleyecek olan Barcelona’nın transfer gündeminde Juventus’un Arjantinli yıldızı Paulo Dybala vardı. Şampiyonlar ligi çeyrek finalinde Katalan ekibine karşı son derece başarılı bir oyun sergileyen forvet oyuncusunun transferine ilişkin sorulan bir soruya cevap veren Fernandez “Dünyanın en iyi forvet hattına sahibiz. Neymar, Messi ve Suarez üçlüsünden herhangi biri başka takıma transfer olamaz” şeklinde konuştu.

 

İspanyol basınında Barcelona kulübüne yakınlığıyla bilinen kaynaklara dayandırılan haberde Arjantinli yıldız Lionel Messi’nin 2 hafta içinde kendini 2022 yılına dek kulübe bağlayacak sözleşmeye imza atacağı belirtilirken oyuncunun yıllık kazancının 30 milyon avro olacağı söylendi.

 

Barcelona’da Teknik Direktör Arayışları  

 

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Fernandez sezon sonu görevden ayrılacağını bundan 1,5 ay önce açıklayan Luis Enrique’nin yerine takımın başına hangi teknik direktörün geçeceğine ilişkin sorulan soruya “Bu konu hakkında çalışıyoruz. Acelemiz yok. Elimizden geldiğince rahat davranmak istiyoruz. Luis Enrique halen takımın başında ve onun önderliğinde kazanmak istediğimiz La liga şampiyonluğu ve Kral Kupası var. Önce bu kupaları kazanalım. Gerçekten gelecek sezon takımın başında kimin olacağını bilmiyorum” şeklinde açıklamalar yaparak adeta ser verip sır vermedi.

Yerel Haberler